lek. Anna Olędzka
lek. Anna Olędzka
ginekolog

Jestem specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa, na co dzień pracuję w szpitalu im. Prof. Witolda Orłowskiego w Klinice Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa. Pracuję również w CMKP, gdzie prowadzę szkolenia dla młodych lekarzy w trakcie specjalizacji, uczestniczę w pisaniu publikacji oraz badaniach naukowych z zakresu patologii ciąży i ginekologii onkologicznej.

W pracy skupiam się na utrzymywaniu zdrowia i poczucia kobiecości poprzez wizyty profilaktyczne, dobór odpowiedniej antykoncepcji, opiekę nad kobietą ciężarną jak i łagodzeniu okresu jakim jest przekwitanie. Należę do Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa, ukonczyłam kursy ultrasonograficzne dotyczące ultrasonografii w położnictwie oraz jestem w trakcie zdobywania certyfikatu USG PTGiP do wykonywania badań ultrasonograficznych.

W 2017 r ukonczyłam szkolenia organizowane przez Akademię Ginekologii Estetycznej we współpracy z Polskim Towarzystwem Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej w zakresie procedur ginekologii estetycznej.

Dysponuję wiedzą i doświadczeniem z zakresu zabiegów estetycznych, polegających na poprawie objętości, kształtu i kolorytu warg sromowych oraz na laserowym i ultradźwiękowym modelowaniu pochwy u kobiet w okresie poporodowym i w okresie okołomenopauzalnym oraz innych zabiegów umożliwiających odkrywanie w sobie dotąd nieznanych pokładów kobiecości nie tylko z zakresu ginekologii estetycznej.

Wykonuję zabieg wazektomii, która w wielu krajach jest jest jedną z najbardziej popularnych form antykoncepcji. Procedura ma bardzo wysoką skuteczność, jest bezpieczna i prosta. Zabieg wykonywany jest z znieczuleniu miejscowym, polega na rozwarstwieniu skóry, minimalizując krwawienie do minimum, wypreparowaniu nasieniowodów, założeniu obustronnie nierozpuszczalnych szwów oraz przecięciu nasieniowodów. Dzięki mało inwazyjnej procedurze, mężczyzna może zapewnić bezpieczeństwo antykoncepcyjne rodzinie oraz cieszyć się seksem z partnerką.

W wolnych od pracy chwilach relaksuję się uprawiając sporty wodne, przede wszystkim windsurfing, kite i nurkowanie.