Badania
Badania USG – pełen zakres
Diagnostyka medyczna jest jedną z dziedzin medycyny i stanowi nieodłączny element w procesie rozpoznawania chorób. W naszej Klinice oferujemy Państwu szeroki zakres badań diagnostycznych wykonywanych przy użyciu nowoczesnego sprzętu medycznego
Czytaj więcej
Badania RTG
Wykonujemy badania RTG:
- RTG klatki piersiowej
- RTG kostny
Czytaj więcej
Badania kardiologiczne
Echo serca (USG serca, echokardiografia, UKG, ultrasonokardiografia) jest badaniem, które pozwala ocenić budowę serca i jego pracę. Podczas badania ECHO oceniane są:
Czytaj więcej
Badania USG ginekologiczno – położnicze
Badanie położnicze: ocena anatomii płodu, jego wielkości badanie dobrostanu płodu- przepływów naczyniowych i profilu biofizycznego określenie płci skrining genetyczny
Czytaj więcej
Badania videodermatoskopowe
VIDEODERMATOSKOPIA to nowoczesna technologia do diagnozowania i kontroli znamion skórnych – wczesne wykrywanie raka skóry. VIDEODERMATOSKOP to precyzyjne urządzenie pozwalające na kompleksowe badanie powierzchni skóry i wykonanie komputerowej analizy i dokumentacji cyfrowej zmian skórnych.
Czytaj więcej
Badanie audiogram
Audiogram jest tograficzne przedstawienie wyniku badania audiometrycznego.
Czytaj więcej
Badanie cytologiczne
Cytologia jest to potoczne określenie badania cytologicznego, które jest badaniem przesiewowym w kierunku raka szyjki macicy.
Czytaj więcej
Badanie endoskopowe
Gastroskopia jest endoskopowym badaniem górnego odcinka przewodu pokarmowego. W trakcie badania wprowadzany jest do przewodu pokarmowego gastroskop, w celu odebrania obrazu badanego jego odcinka.
Czytaj więcej
Badanie genetyczne TEST PAPP-A
Test podwójny – test PAPP-A należy do grupy tzw. przesiewowych badań prenatalnych. Dzięki niemu można określić prawdopodobieństwo wystąpienia u dziecka zespołów wad wrodzonych, takich jak zespół Downa, Edwardsa czy zespół Pataua.
Czytaj więcej
Badanie nasofiberoskopem
Nasofiberoskopia jest to badanie w którym za pomocą nasofiberoskopu możliwe jest obejrzenie dróg oddechowych w trudno dostępnych miejscach.
Czytaj więcej
Badanie spirometryczne
Spirometria jest to rodzaj badania medycznego, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego.
Czytaj więcej
Komputerowe badanie wzroku
Komputerowe badanie wzroku polega na ocenie krzywizny rogówki i wady wzroku. Badanie pozwala ocenić sprawność oka jako aparatu optycznego i ustalić, jaką ma wadę ale trzeba pamiętać, że takie badanie nie zawsze pozwala dobrać właściwe okulary.
Czytaj więcej